Zoe Yat Kiralama, İstanbul

boğaz tekne kiralama Boğaz turu  istekleriniz için info@bogazyat.com


Zoe Yat ile Boğaz Turu

Boğaz turlarımızda, sizi ve misafirlerinizi önceden belirlenen iskelelerden almaktayız. İsterseniz boğazın yarısını kapsayan 2 saatlik turları veya İstanbul Boğazı’nın tamamını kapsayan 4-6 saatlik tur opsiyonlarını sunmaktayız. Boğaz turumuzda İstanbul’un muhteşem görkemine denizden tanık olacaksınız ve tur esnasında boğazın kıyısında birçok tarihi ve turistik yapıyı görme şansını elde edeceksiniz. Gelin hepberaber tam boğaz turu esnasında görebileceğiniz belli başlı yerlere bir göz atalım.

Kabataş iskelesinden misafirlerimizi aldığımız takdirde hemen sonrasında boğazın aşağı kısımlarında Dolmabahçe Camisi ve Barok Saat kulesi bulunmaktadır. Onun hemen ardından ise tarihi Dolmabahçe Sarayı gelmektedir. Dolmabahçe sarayı 19. Yüzyılda tamamlanmış olup İstanbul’un en görkemli saraylardan biridir ve ulu önder Atatürk’ün vefat ettiği yerdir. Dolmabahçe Sarayından sonra Beşiktaş’taki ikinci görkemli saray, Çırağan Sarayı gelmektedir. Sultan Abdul Aziz için 1874 yılında yapılmıştır. Daha sonrasında Parlamento binası ularak kullanılmış ve 1910 yılında çıkan yangınla çok zarar görmüştür. Yangın sonrası saray restore edilerek İstanbul’da ki en lüks otellerden biri haline gelmiştir.

Ortaköy’ü geçerken yine barok mimarisine sahip olan Ortaköy Camii’ni boğaz turu esnasında göreceksiniz. 1854 yılında Balyan kardeşler tarafından yapılmış olup etrafında şu an günümüzde bir çok kafe ve küçük dükkanlar bulunmaktadır.

Boğaz turunuza devam ederken dünyanın yapıldığında en uzun 4. çelik asma köprüsü olan Boğaz Köprüsü 1074 metre uzunluğunda denizden 165 metre yüksekliğinde olup 1973 yılında tamamlanmıştır.Geceleri köprü gökkuşağı renkleriyle ışıklandırılmakta ve boğazın sularında muhteşem bir renk yansıması yaratmaktadır.

 1. Boğaz Köprüsünü geçtikten sonra Arnavutköy kıyısında bulunan Osmanlı ahşap yalılarını görecek ve kıyıda da bir çok balıkçı restoranına rastlayacaksınız. Boğazın en derin noktası, 118 metre olan Akıntı Burnu’nu da görme imkanına sahip olacaksınız.

Boğaz turunda Akıntı Burnu’nu geçtikten sonra Bebek Koyu’nun sakin sularına girecek ve İstanbul sosyetesinin gözde mekanını, mega-yatları ve lüks restoranları göreceksiniz. Ayrıca Mısır Konsolosluğu ve Boğaziçi Üniversitesini farklı bir açıdan, boğazdan görebileceksiniz.

Bebek’ten sonra tarihi Rumeli Hisarı gelmektedir. Rumeli Hisari Fatih Sultan Mehmet döneminde İstanbul’a kuzeyden gelebilecek saldırıları önlemek amacıyla Anadolu Hisarı’nın tam karşısına 680 metrelik boğazın en dar ve akıntılı kısmına inşa ettirilmiştir ve 90 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır.

Rumeli Hisarından sonra 2. Köprü olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsünun altından geçerek Baltalimanı’na devam edecek burada Reşit Paşa zamanında Av Köşkü olarak kullanılan ancak günümüzde Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi olarak değerlendirilen yapıyı göreceksiniz.

Boğaz Turu devamında Emirgan’dan geçerek İstinye’ye doğru devam edecek, İstinye Marina ve ahşap yalıların yanından geçerek Yeniköy semtini görecek ve ardından Tarabya’ya doğru boğaz turuna devam edeceksiniz. Yine Yeniköy ve Tarabya kıyılarında ünlülerin ve önde gelen iş adamlarının yalılarını göreceksiniz.

Tarabya Koyu’ndan sonra turumuza Kireçburnu, Büyükdere ve Sarıyer kıyısından seyir ederek Rumeli Kavağına varacaksınız Buradan Anadolu yakasına doğru, Anadolu Kavağına yol alacaksınız.

Boğazın sonuna yakın kuzey tarafında ve Karadenizin girişinde bulunan eski balıkçı köyü Anadolu Kavağı’nın tepesinde Yoros Kalesi görülecektir. Yoros Kalesi Doğu Roma döneminden kalmakta olup imparatorluk yıkıldıktan sonra Cenevizlilerin eline geçmiş ve uzun süre onların elinde kalmıştır.

Küçük bir aradan sonra Beykoz Sahilini ve Kanlıca’nın yanından geçerken kıyı kesimde yine bir çok yalılar bulunmaktadır. Sonrasında 1390 yılında 2. Mehmet tarafından yaptırılan Rumeli Hisarının tam karşısında Anadolu Hisarı bulunmaktadır. Hemen ardından Küçüksu ve Göksü derelerini ve eski bir av köşkü olan Küçüksu Kasrı’nı görebileceksiniz.

Küçüksu Kasrı’ndan hemen sonra Kıbrıslı Mustafa Emin Pala Yalısı boğazdaki en büyük yalılardan birdir ve kendine ait haremi bulunmaktadır.Yalıdan devam ederken sonrasında Kandilli’yi göreceksiniz. Burada yine birçok güzel yalıyı seyre dalabileceksiniz..

Boğaz turuna devam ederken Beylerbeyi’nde Beylerbeyi Camii ve Beylerbeyi Sarayı’nın görkemine tanık olacaksınız. Beylerbeyi Sarayı yine Balyan kardeşler tarafından 1865 yılında tamamlanmıştır. Dışarıdan gelen kral ve sultanlara konaklama sağlamak için yapılmıştır. Pers prensi ve Avrupa hükümdarları gibi bir çok soylu burada kalmıştır.

Son olarak Üsküdar ve Kız Kulesini gördükten sonra böylece tüm boğaz turunu yaklaşık 4 saat içinde tamamlamış olacaksınız.


İletişim

Boğaz tekne ve yat kiralama istekleriniz icin info@bogazyat.com

Fiyat Teklifi Alın:  Tur Tipi *

  Tur Tarihi *

  Kişi Sayısı *

  Email *

  Mesajiniz

  Zoe Yat Bağlama Yeri

  Kuruçeşme Parkı,
  Migros Karşısı
  İstanbul

  İskeler

  Kuruçeşme, Arnavutköy, Ortaköy, Beşiktaş and Kabataş iskeleleri, Boğazda bazı oteller ve lokantaları, Delmare, Zuma, Reina, Feriye Lokantası, Çırağan Sarayı, Four Seasons Bosphorus Oteli.

  Rezervasyon

  Fiyatlar için bize ulaşin:
  Email: info@bogazyat.com