Zoe Yat Kiralama, İstanbul

Beylerbeyi Sarayı

Çeşitli dönemlerde padişahların ilgisini çeken Beylerbeyi, yaptırılan kimi köşk ve kasırlarla yazlık olarak kullanılan bir niteliğe kavuşmuş, 1829 yılında Sultan II. Mahmud’un yaptırdığı ahşap Sahil Sarayı ile yeni bir hareket kazanmıştır.

Saray 1860 – 1865 yılları arasında Sultan Abdülaziz ‘in emri ile Mimar Sarkis Balyan tarafından yapılmıştır. Saray bir yaz ikametgahı ve yabancı misafirler için bir konukevi olarak mimari açıdan Barok üslubu ile tasarlanmıştır.

Saray genellikle yaz aylarında, özellikle de yabancı devlet başkanlarının ağırlanmasında kullanılmıştır. Sırp Prensi, Karadağ Kralı, İran Şahı, Fransız İmparatoriçesi bunlardan bazılarıdır..

Saray Harem ve Selamlık olarak yapılmış olup, boğazdaki digger iki saray olna Dolmabahçe ve Çırağan Sarayına göre daha küçük boyutttadır. Sarayın ceşitli odalarında tam bir deniz aşığı olan Abdülaziz için deniz motifli kumaslar ve islemeler vardır. Saray, Pazartesi ve Perşembe günü hariç müze olarak ziyarete açıktır. Saray tur ile gezilebilir. Tur rehberler eşliğinde genelde 45- 50 dakika arası sürer.  Sarayın en ilginç yeri içinde bir havuz ve çeşme bulunan Kabul salonudur. Sarayın zemini izolasyon amaçlı Mısır hasırı kullanılmıştır. 1918 yılında Sultan 2. Abdülhamit sarayda hayata gözlerini kapamıştır.     

Fiyat Teklifi Alın:  Tur Tipi *

  Tur Tarihi *

  Kişi Sayısı *

  Email *

  Mesajiniz

  Zoe Yat Bağlama Yeri

  Kuruçeşme Parkı,
  Migros Karşısı
  İstanbul

  İskeler

  Kuruçeşme, Arnavutköy, Ortaköy, Beşiktaş and Kabataş iskeleleri, Boğazda bazı oteller ve lokantaları, Delmare, Zuma, Reina, Feriye Lokantası, Çırağan Sarayı, Four Seasons Bosphorus Oteli.

  Rezervasyon

  Fiyatlar için bize ulaşin:
  Email: info@bogazyat.com